PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9466}

Cień wampira

Shadow of the Vampire
6,5 7 602
oceny
6,5 10 1 7602
7,8 4
oceny krytyków
Cień wampira
powrót do forum filmu Cień wampira

Niezly.

ocenił(a) film na 7

Kreacja Dafoe pozostanie najwieksza zaleta tego filmu. Nie kupuje jego zakonczenia, Malkovich zawsze gra niesamowicie i tutaj tez daje z siebie wszystko, ale poziom przerysowania, groteskowosci koncowej sceny powoduje, ze nie jestem w stanie zastanowic sie nad obledem filmowego Murnau, czerpac z niej calymi garsciami, delektujac sie pierwszorzednym aktorstwem i znakomita, wysmakowana stylistyka. A o to przeciez chodzilo. 6/10.

ocenił(a) film na 6
MyNameIsDeath

Dafoe nie przypominał Dafoe, świetnie zagrał. Ale prawdę mówiac myślałem, że będzie to film bardziej realny coś w stylu Eda Wooda, a dostałem jaja w tropikach. Na początku byłem pewny, że to film o tym jak powstawał film nosferatu, cóż lekko się zwiodłem

ocenił(a) film na 7
loozack

Porównanie do "Jaj..." mocne, ale fakt - bardziej burtonowskie zacięcie uczyniłoby z tego filmu prawdziwą rewelację, powtórkę z "Ed Wooda". Bo, przepraszam, who the f*ck is Edmund Elias Merhige? :P

ocenił(a) film na 6
MyNameIsDeath

Kiepski reżyser ;D swoją drogą śmieszy mnie także fakt, że niby niemcy, a gadali po amerykańsku. Dobrze, że Friedrich brzmiało dość niemieck, gdy wymawaili te imię :D

ocenił(a) film na 7
loozack

To raczej zastanawiające, że nie wymawiali go jako "Frajdricz" :P chyba przypomnę sobie w wolnej chwili "Cień wampira". W końcu to nadal niezłe, stylowe kino.

ocenił(a) film na 6
MyNameIsDeath

ja osobiście stwierdzam, że ok ale tylko dlatego, że zamist faktów dostalismy fantastykę.

ocenił(a) film na 9
MyNameIsDeath

Nie planowałam tego filmu, nie zastanawiałam się nad tym czym ma być, po prostu usiadłam i oglądałam. Nieco przewrotnie pozwolę sobie sparafrazować: poziom przerysowania, groteskowosci koncowej sceny powoduje, ze JESTEM w stanie zastanowic sie nad obledem filmowego Murnau. czerpię z filmu calymi garsciami, delektujac sie pierwszorzednym aktorstwem i znakomita, wysmakowana stylistyka.
Mało tego, film spowodował, że zainteresuję się Draculą i Nosferatu.

ocenił(a) film na 7
Ushee

Po powtornym seansie pare dni temu tez docenilem film bardziej :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones