PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620919}

Dzieciaki mojej siostry same w domu

Min søsters børn alene hjemme
5,4 385
ocen
5,4 10 1 385

Dzieciaki mojej siostry same w domu
powrót do forum filmu Dzieciaki mojej siostry same w domu

Film taki sobie... Bardzo nierówny... Zdarzają się zabawne momenty, a chwilę później nuda...
Jednak najbardziej wkurzyła mnie postać Polki - złodziejki. Słyszałam, że Polacy w Danii nie maja dobrej opinii, nie są tam lubiani. Myślę, że wykreowanie takiej bohaterki w filmie jeszcze bardziej podkreśli negatywne, stereotypowe widzenie naszych rodaków w tym skandynawskim kraju. Ale no dobrze, skoro stworzyli postać Polki, mogliby to zrobić porządnie... Tymczasem owa "Polka" ledwo mówi po polsku(z dziwacznym, zagranicznym akcentem). Czesze się ala ukrainka Julia Tymoszenko... Poza tym te imiona - Olga i jej polski przyjaciel - Borys... Wiem, ze takie imiona można nadać polskim dzieciom, ale nie są to typowo polskie imiona, czuć w nich powiew wschodu. Widać, że ktoś kto opracowywał postać polskiej złodziejki Olgi miał tak naprawdę mgliste pojęcie na temat Polaków, przez co stworzył postać nieautentyczną. Najwidoczniej reżyserowi mieszają się różne narodowości z Europy Wschodniej... Polak, czy Rosjanin to dla niego praktycznie to samo :/

ocenił(a) film na 1
wombat_girl

Na film tylko zerkam siedząc na necie i muszę potwierdzić dziwaczność całości.
I mnie również wkurzyła postać Polki.Ale coś w tym jednak jest.Oczywiście , nie każdy Polak to pijak i złodziej ale nigdzie nie cieszymy się dobrą reputacją.Od 12 lat bujam się po całym globie i przyznam szczerze-od większości Polaków uciekam bo niestety na rodakach się już naciąłem nie raz.Pracowałem też z wieloma innymi nacjami i stwiedzam-my Polacy nie trzymają ze sobą - jeden dyma drugiego(niewiele wyjątków).Smutne ale prawdziwe.
Może celowo przedstawili w filmie postać złodziejki by jeszcze bardziej nakręcić Duńczyków-w Holandii jest partia,która otwarcie głosi i nagabuje do nienawiści...Moja siostra wyszła za Holendra-mają furę na polskich blachach i niedawno jakiś cwel porysował całe auto...
Wracając do filmu to ktokolwiek wymyślił "polski motyw" nie miał pojęcia kto jest kim-akcent kobiety jest jakiś dziwny a gdy dzwoni Borys to na telefonie wyświetla się "Борис".Scena z darciem banknotów potwierdza celową jechankę na Polaków.
Żenada.
Pozdro

NastyMosquito

Wszystko się zgadza co piszesz, ja tez nie mieszkam w Polsce ale jestem Polakiem i nie dam się oceniać jedna miarką, dlatego takie filmy trzeba chrzanić i minusować, chociaż tu musimy trzymać się razem ;)

thunder1

Też tak myślę, tak więc zasłużona ocena, za brak odróżniania ruska od Polaka :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones