PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6522}

Jade

6,1 2 338
ocen
6,1 10 1 2338
4,0 2
oceny krytyków
Jade
powrót do forum filmu Jade

Wybitnie nieudany

ocenił(a) film na 3

i nawet trudno powiedzieć dlaczego. To wymagałoby naprawdę głębokiej analizy. Studenci filmówek na całym świecie powinni się na nim uczyć, jak nie robić filmów.

kociara_4

Zdrowo przesadzasz. Widziałem 100 gorszych filmów. Problem jest taki, że Eszterhas nie pisze dla kobiet. Ten znakomity i jedyny w swoim rodzaju specjalista od thrillerów erotycznych, tworzy dla mężczyzn, którzy mają w sobie odrobinę nutki macho. A Wy kobiety - wiadomo - romantyczki. A kobiety reżyserki - wiadomo - zbyt uczuciowe, niezdecydowane, sentymentalne i przez to kręcą tak słabe filmy. "Jade", to męski świat i męskie fantazje. Friedkin, reżyser przecież wyśmienity, stanął na wysokości zadania na tyle na ile pozwolił mu scenariusz i jego ówczesna osobista forma reżyserska. Musisz przyznać, że pościgi samochodowe są długie i rozbudowane, nakręcone starymi, dobrymi i wielokrotnie już sprawdzonymi metodami. Prawdziwa perła tego filmu. Studenci filmówek mogliby się uczyć na przykładzie pościgów z "Jade", jak pokazywać dynamiczne momenty w filmach. Również te erotyczne, bo zarówno Friedkin, jaki i Eszterhas, wiedzą jak. Natomiast dzisiejsi młodzi filmowcy nie wiedzą.

ocenił(a) film na 5
La_Pier

Moim zdaniem kociara_4 wcale nie przesadza i płeć widza nie ma tu nic do rzeczy. Ten film jest po prostu kiepski. Nie dorasta do rangi "thrillera erotycznego", a wątek kryminalny jest niespójny, kiepsko opowiedziany i płytki. Scena pościgu to bodaj jedyny atut tego obrazu.

astat_2

Należy zaczekać z oceną filmu. Friedkin przecież przygotował director's cut, które zostało wydane na VHS. Czas żeby wersja Friedkina ujrzała światło dzienne i ukazała się na blu-ray. A warto, bo jest to wersja dłuższa o 12 minut i z zupełnie innym, bardziej intrygującym zakończeniem. Podejrzewam, że director's cut może być filmem na 6 - 7 gwiazdek.

La_Pier

Zgadzam się z Tobą. Film ma swój klimat. Może nie jest dziełem wybitnym ale jest niezły.

ocenił(a) film na 6
kociara_4

No jest to bardzo naciągany momentami sensacyjniak ale moim zdaniem przyjemnie się ogląda i można już przymknąć oko na te niedociągnięcia i błędy, które się w filmie pojawiają. Mnie osobiście najbardziej rozczarowało zakończenie, spodziewałem się czegoś lepszego, no ale ogólnie i tak nie jest to zły film. Scena pościgu bardzo dobra, zwłaszcza w tej chińskiej dzielnicy, widać że znaczna część budżetu filmu poszła na te kilka minut, sporo statystów. Natomiast jeżeli przyglądaliście się samochodom w trakcie pościgu to ich stan bardzo się zmieniał co kilka sekund. :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones