PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843956}
5,8 11 283
oceny
5,8 10 1 11283
5,1 35
ocen krytyków
Maestro
powrót do forum filmu Maestro

Najpierw na plus, czyli oczywiście charakteryzacja i gra aktorska dwojga głównych bohaterów. Tylko w czym oni grają? Początek zachęcający, mamy zarysowanie postaci, historii. Oglądam, bo chętnie dowiem się coś więcej o znaczeniu głównego bohatera dla kultury... No niestety, film zamienia się w dramat obyczajowy. Zlepek scenek krąży wokół tematu jego seksualności i jej ukrywania przed częścią świata oraz dramatu żony. Dramat ten pokazywany jakoś tak skokowo, bez rozwinięcia, mamy wierzyć na słowo, że dramat się dzieje, bo najpierw żona zgadza się na układ, a potem okazuje się, że jednak jej to nie pasuje, choć nie bardzo wiemy, co tę zmianę spowodowało (maestro robi dokładnie to, co zawsze, tzn. umawia się z chłopcami, nic więcej). Do tego dialogi jak ze sztuki teatralnej, trochę to męczy - jakoś bohaterowie nie zostali przedstawieni jako super intelektualiści, w których ustach te frazy byłyby wiarygodne. To są ludzie sztuki,a nie słowa. Szczerze mówiąc, dostępny na HBO (kiedyś przynajmniej) dokument o Sondheimie był sto razy lepszy w przybliżeniu podobnej postaci zarówno od strony sztuki jak i dramatów osobistych niż Maestro.

ocenił(a) film na 2
bajkiznutagrozy

Wszystko się zgadza. Okazuje się, że dla twórców filmu najciekawsze z życia wielkiego kompozytora były jego nieciekawe sprawy. Otóż to! Tylko dlatego ten film dostał zielone światło. To wcale nie jest film o Bernsteinie.
Dodam jeszcze jedno. na pewno nikomu nie umknęła jedna rzecz - jaranie. Jaranie na potęgę! Znak czasów. Ale - poprawcie mnie jeśli się mylę - dlaczego w świecie ludzi wysoce kulturalnych momentami odbywało się to jak pod budką z piwem? Czy w Ameryce obowiązywała inna kultura jarania? No chyba, że już nikt nie pamięta, że jak się mówi do kobiety to się wyciąga papierosa z ust.

bajkiznutagrozy

Tak, właśnie tak, też miałam nadzieję, że dowiem się czegoś więcej o tej niezwykłej dla muzyki postaci. Tymczasem mamy chwytliwą historię o jego seksualności. Papierosy na dokładkę.

ocenił(a) film na 8
bajkiznutagrozy

Też uważam, że trochę za skokowo wszystko pokazali ale co do pretensji żony to akurat sytuacja była dla mnie zrozumiała, szczególnie po jej słowach "coraz łatwiej Cie nakryc". Na poczatku to ona byla najwazniejsza a on nawet kiedy mial kogos na boku to dyskretnie, tak zeby ona nie musiala tego ogladac i zeby caly swiat nie wiedzial, ze jej mąż ją zdradza. Potem coraz mniej chciało mu się dbać o jej uczucia aż do momentu, w którym wręcz trzymał przy niej za rękę innego mężczyznę na koncercie. Jego zachowanie bardzo się zmieniło, więc jej stosunek do tego też.Poza tym jak sama powiedziała, przeszacowała swoją siłę do radzenia sobie z tą sytuacją. I to wieloletnie tłamszenie zazdrości i frustracji pewnie zamieniło się w raka, który zjadł ją od środka. Co do aktorów to moim zdaniem Carey jak zwykle wspaniale zagrała, natomiast Bradley mnie nie przekonał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones