PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1267}

Missisipi w ogniu

Mississippi Burning
7,7 22 073
oceny
7,7 10 1 22073
7,2 12
ocen krytyków
Missisipi w ogniu
powrót do forum filmu Missisipi w ogniu

Spodziewałam się nudnego filmidła o propakandowym zabarwieniu...a obejrzałam wstrząsający film o bezsensownej nienawiści. Świetny.

ocenił(a) film na 8
iza198444

Dobry film, choć nieco dziwi brak logiki. Za każdym razem FBI nie potrafi uchronić swojego świadka. Mając do dyspozycji nieograniczone środki. To jest tak głupie jak rozłączanie się w horrorach, żeby jedna osoba mogła zejść do piwnicy.

Poza tym marzy mi się, że któregoś pięknego dnia, ludzie na całym świecie, zrozumieją że za wszystkimi skrajnymi ruchami stoi rosja. To oni sponsorują organizacje typu KKK, ale też skrajną lewicę. Napuszczają jednych na drugich. Świat jest bardzo naiwny. Szkoda.

Flashlight_Beam

Ruskie lubią mieszać, ale bez popadania w przesadę. Wlokące się od wielu wieków segregacje religijne, które idą pod ramię z rasowymi i politycznymi to też robota Rosji?...

ocenił(a) film na 8
jan_niezbedny0

Dzięki za odpowiedź. Niestety jest tak, że rosyjskie służby odpowiadają również za segregację rasową i to nie tylko w USA. Przetrenowały to w Rzeczpospolitej po Powstaniu Styczniowym, gdy utworzyły tzw."narodowców", oraz radykalne ruchy syjonistyczne. Potem wystarczyło napuszczać jednych na drugich. To jest długi temat. W skrócie chodziło o to, żeby skłócić narody I Rzeczpospolitej. Polecam książkę "Dezinformacja" Ion Pacepa. Warto przeczytać. Jest sporo o ruskich "akcjach" w USA.

Flashlight_Beam

Ale ja mam na myśli segregację wielowiekową, dużo starszą niż Rosja - jako państwo coś znaczące. Szykany, czy nawet pogromy urządzane przez większości mniejszościom istniały kiedy jeszcze Rosja była mało istotnym zad.upiem świata/Europy.
To ułomna ludzka natura je tworzy,

ocenił(a) film na 8
jan_niezbedny0

Owszem, ludzie mają tendencję do obwiniania innych za swoje błędy. Tylko w historii bywało tak, że tych "innych" zawsze ktoś wskazywał palcem, żeby zyskać i umocnić swoją pozycję kosztem tego "gniewu tłumów". Od około 200 lat, rosjanie, są w tym najlepsi. Wcześniej bywało różnie. Np. pogromy Żydów na zachodzie Europy, były inspirowane przez zadłużonych u nich możnowładców. Skończyło się tak, że uciekli do Rzeczpospolitej, gdzie Kazimierz Wielki, sprytnie wykorzystał sytuacje i nadał im przywileje. Rzeczpospolita zyskała na tym. Na świętej inkwizycji w Hiszpanii, zyskiwał Król i kościół, bo przejmowali majątki palonych biedaków. Jak mówiłem - to długi temat. Wniosek jest taki, źe gawiedź zawsze ktoś "podgrzewa". Zobacz teraz np. ruchy antyszczepionkowe, czy z drugiej strony - niszczenie kościołów i zakłócanie mszy. Myślisz, że to jest takie spontaniczne? To tak nie działa. Przeczytaj, proszę, tę książkę. Pozdro.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones