PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1060}

Ostatnie kuszenie Chrystusa

The Last Temptation of Christ
7,7 23 689
ocen
7,7 10 1 23689
7,7 24
oceny krytyków
Ostatnie kuszenie Chrystusa
powrót do forum filmu Ostatnie kuszenie Chrystusa

Byłem ateistą...
Obraz Jezusa wspaniałego, idealnego, bez pokus budził we mnie brak zaufania, odtrącenie. Zadawałem se często pytanie "co on może wiedzieć o życiu, cierpieniu ludzi, o problemach śmiertelników". Ten film obrazuje to w doskonały sposób. dając do zrozumienia jasny obraz i przesłanie, że mimo to że był synem, dziedzicem Boga, Króla wyrzekł się wygody a zgodził się na cierpienie, na zostanie śmiertelnikiem. Przyjąwszy ludzką postać, przyjął również wszelkie zmagania ze złem, ból, łzy cierpienie. Przyjął wszytko co ludzkie.
Tak ten film budzi u wielu kontrowersje. Ale czy cy to źle?
Myślę, że nie. Dzięki tej sztuce, możemy zatrzymać się i zastanowić jaki obraz Boga, Jezusa my mamy. Czy jest to ktoś dla nas nie osiągalny umysłem, czy może mając wizje jego człowieczeństwa staje się on bliższą nam osoba Boską.

ocenił(a) film na 9
rutus02

Czy dzięki filmowi nawróciłeś się? :-) Jeśli tak, to piękne...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
forzamilan1

bóg honor ojczyzna i kaczyzna.
zaparzyć panience meliskę? ;P

Michael_Petrucci

Co ma do tego kaczynski do dewizy Wojska Polskiego i czemu akurat o tym wspomniałeś? Widać kto tu ma nasrane we łbie.

forzamilan1

Zapytaj Macierewicza :)

Michael_Petrucci

Polska jest i dla lewaków, i dla prawaków, i dla wierzących i niewierzących, bez względu na cokolwiek, ba nawet, jak widać dla debili ;)
Szkoda tylko ludzi, którzy oddali swoje życie żeby takie żałosne ścierwa mogły sobie spokojnie pluć na innych, a kiedy dostaną odwet to nagle wielce poszkodowani.

forzamilan1

Tacy są patrioci
https://www.youtube.com/watch?v=ok2rRdhdwLg&t=350s
zaparzyć panience meliskę? ;P

Michael_Petrucci

Śmiała teza poważnego kolesia, który wypowiada zdanie "ale macie nasrane we łbach" dając do zrozumienia że nie szanuje poglądów innych. Myślę że miałbyś coś wspólnego z tym gościem z filmiku ;)

forzamilan1

Trochę zmieniłeś ton a w twojej wypowiedzi wyczuwam spadek napięcia
Czyżby melisa zadziałała?

ocenił(a) film na 2
Michael_Petrucci

Aleś merytoryczny, trolliku :D

tadzimierz_filmweb

4U
http://bogtube.pl/topvideos.html?c=filmy-chrzescijanskie

ocenił(a) film na 9
forzamilan1

Dlaczego gardzisz racjonalistami?

ocenił(a) film na 2
skalp_el

No, właśnie? Macie tutaj wiadomość od 44:

https://www.facebook.com/niechbedzieprzypomniany/posts/310410969733756?__xts__%5 B0%5D=68.ARBcEUBMsZIZWX8JMXGcdpPfmyr0peuu47NclvwvcQQ409BLBE0qqfDKvZCUOUyvR2SO2ii LyErH1YL0unlCrusyw0wl7Wi0010B8C6NN9685sNGysF-UZHvKAPEWRCKHbTbNXc&__tn__=K-R

ocenił(a) film na 9
tadzimierz_filmweb

Nie znaleziono strony.

ocenił(a) film na 2
skalp_el

Usunięto. Tu podaję link do informacji:

https://www.facebook.com/pg/niechbedzieprzypomniany/about/

pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 2
skalp_el

Mówi się "śpię". A jeśli tak to podsumowujesz, to spam masz w głowie (i nie tylko tam). Ale nadal pozdrawiam, kolejne odsłony ludzkiej ślepoty mnie nie rozczarują. :)

ocenił(a) film na 9
tadzimierz_filmweb

Gosciu, wysłałeś mi reklamę książki, więc to spam.

ocenił(a) film na 2
skalp_el

Jak ktoś się do Ciebie prywatnie zwraca i do czegoś zachęca, to jest to spam? Nie mam jakiejś aplikacji, która umieszcza ten link, gdzie popadnie... poza tym, na samej stronie dużo znajdziesz :P

ocenił(a) film na 9
tadzimierz_filmweb

Ale co znajdę? Reklamę książki? Jak to sie ma do tematu? Mam ją przeczytać?

ocenił(a) film na 10
rutus02

Co za piękny i prawdziwy wpis. Jestem osobą "wierzącą" i miałem dokładnie takie same odczucia. Ten film jeszcze bardziej zwiększył u mnie wiarę. Czasami mam wrażenie że w tym filmie każdy widzi to co chce zobaczyć, jeden uzna ten film za obrazę a inny za wspaniałe zobrazowanie pewnych "historczycznych-religijnych wydarzeń". Podobał mi się film o podoba mi się twoja interpretacja.

ocenił(a) film na 10
rutus02

Chłopie. szczerze współczuję. Ale wiesz, skoro już raz posmakowałeś, co to wolność, czystość umysłu, to masz sporą szansę, by sie ponownie uwonić ze szponów religii. nie załamuj się. Powodzenia :)

rutus02

Przypomina mi się historia z książki "Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii", gdzie rozmówca wspomina, że dziwił się, dlaczego (jeśli dobrze pamiętam) biskup katolicki, nie chce cierpieć w imię wiary. A biskup odpowiedział, że Jezus na początku też nie chciał być ukrzyżowany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones