PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1060}

Ostatnie kuszenie Chrystusa

The Last Temptation of Christ
7,7 23 726
ocen
7,7 10 1 23726
7,7 24
oceny krytyków
Ostatnie kuszenie Chrystusa
powrót do forum filmu Ostatnie kuszenie Chrystusa

Film jest dość dobry, choć żeby go w pełni zrozumieć warto przeczytać książkę, która jest wprost rewelacyjna. Pamiętam, że pierwszy raz ją przeczytałam kiedy jeszcze byłam bezkrytycznie wierząca. Zrobiła na mnie oszałamiające wrażenie. Teraz jestem już niewierząca a książka wciąż bije większość książek, które przeczytałam.

ocenił(a) film na 10
hualpa

Powiem tak: sama jestem wierząca, acz krytycznie. Książka bardzo mi się podobała- świetny styl, inne spojrzenie na Jezusa i ta końcówka od której ciarki po plecach przebiegają.

ocenił(a) film na 10
hualpa

Łał, to skoro film jest tak genialnym arcydziełem, a "nie jest choć w połowie tak rewelacyjny co książka", to kurczę książka musi być jakimś Świętym Graalem. Film był moim zdaniem genialny, a jestem... hm... trudno powiedzieć kim... krytycznie wierzącym chyba? ;-P

ocenił(a) film na 10
hualpa

Film dorównuje książce, przynajmniej, w 80%. Tak, książka jest ciekawsza, ale film jest doskonały. Na tyle, na ile mógł, oddał przekaz powieści Kazantzakisa. To jest literatura i nie wszystko da się przenieść na język filmu, a Scorsese wyciągnął z niej wszystko najlepsze, co dało się przełożyć na filmowy przekaz.
Hualpo, Twoje sformułowanie w tytule tego wątku, jest zdecydowanie na wyrost, wręcz świadczy o ignorancji i dyletanctwie. Zastanów się dwa razy, zanim otworzysz i nazwiesz jakiś wątek...

ocenił(a) film na 7
polliter

A ty jesteś krytykiem filmowym polliter, że zarzucasz mi dyletanctwo? Film jest świetny na tyle na ile może być i to nie podlega żadnej dyskusji. Jednak wciąż uważam, że przy książce wypada jedynie tak sobie. Można dyskutować i krzyczeć, że niektórych rzeczy nie da się oddać w filmie, ale po co? To wciąż nie sprawi, że granica pomiędzy jednym a drugim dziełem się zmniejszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones