PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1060}

Ostatnie kuszenie Chrystusa

The Last Temptation of Christ
7,7 23 719
ocen
7,7 10 1 23719
7,7 24
oceny krytyków
Ostatnie kuszenie Chrystusa
powrót do forum filmu Ostatnie kuszenie Chrystusa

Zawiedziona

ocenił(a) film na 5

Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie, tego samego oczekiwałam od filmu. Niestety zawiodłam się. Niewykorzystany potencjał.
Ale polecam do przeczytania książkę, jest naprawdę dobra. Na film nie warto tracić czasu.

użytkownik usunięty
parva

Nie sądzisz że taśma filmowa po adaptacji (zakładam że ekipa pracująca nad filmem nie posiadała w swoich szeregach Boga) zawsze będzie miała dość spore ograniczenia względem jakiejkolwiek książki?

ocenił(a) film na 8
parva

Nie ma takiego filmu ( ja przynajmniej nie znam ), żeby posiadał całą esencję książki.
Wybacz ale patrzenie na film przez pryzmat książki jest po prostu....głupie :)
Stanley Kubrick stworzył bardzo dobry film "Lśnienie" na podstawie książki Kinga. Większość fanów Kinga pluła jadem bo pominął on z książki sporo rzeczy i dodał nieco swojej wizji jak w każdym swoim filmie. Sam King ostro krytykował Kubricka. Natomiast prawdziwi znawcy kina grozy uważają go za jeden z najlepszych filmów wszech czasów :)
Pan King postanowił sam zrobić swoje Lśnienie kilkanaście lat poźniej. Chciał wkleić z książki niemal wszystko. I co wyszło? Monotonna, 3-godzinna papka w serialowej postaci, która nie umywa się do dzieła Stanleya.
To nie portal książkowy tylko filmowy człowieku. Nie zauważyłeś? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones