PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=841602}

Wiking

The Northman
6,7 44 065
ocen
6,7 10 1 44065
6,6 51
ocen krytyków
Wiking
powrót do forum filmu Wiking

Nie nakręcajcie się tak. Muzyka i zdjęcia jak najbardziej,ale cały czas była walka żeby nie zasnąć. Ta zemsta Amletha ciagnęła się niemiłosiernie. Za dużo dłużyzn,za mało dobrego scenariusza.

ocenił(a) film na 7
Zodiak

Niestety to prawda. Coś ewidentnie nie zagrało. Liczyłem na przeniesienie oniryzmu Lighthouse w mrok średniowiecza, a wyszło takie trochę nie wiadomo co. Jakby autor zatrzymał się w połowie drogi między wizją artystyczną a komercja.

ocenił(a) film na 5
Zodiak

Pełna zgoda. Dla mnie to zawód roku 2022. Gdybym nie oglądał tego w kinie (genialne zdjęcia i piękna muzyka) to możliwe, że nie dotrwałbym do końca seansu.

Zemsta Amletha mało interesująca, postacie drugoplanowe miałkie i bezbarwne, a linie dialogowe to już zupełny dowcip z widza. Bohaterowie wypowiadają pełne patosu pojedyncze zdania, trochę jakby mówili sami do siebie, ale 90% z nich nie wnosi nic do fabuły filmy.

Fajnie to wygląda w zwiastunie, ale podczas oglądania po prostu bardzo szybko zaczyna nużyć. W pewnym momencie człowiek przestaje zwracać nawet uwagę na to, co głoszą bohaterowie, a zaczyna podziwiać tylko techniczną warstwę filmu, która jest fantastyczna.

ocenił(a) film na 6
Adaskop

Tak, ten patos w dialogach był nie do zniesienia. "Braveheart" to nie jest, niestety.

Monik79

Ani "Minionki", bo to dwa różne gatunki:) "Braveheart" to kino historyczno-przygodowe (choć wierności historycznej nie ma co tam szukać...), zaś "Wiking" to współczesna wersja sagi, czyli coś bliskiego współczesnej fantastyce. Zresztą sam reżyser nie ukrywał, że historię zaczerpnął z dzieła Saxo Gramatyka i przerobił ją na konwencję czysto pogańską.

ocenił(a) film na 6
Wieniec

Widać kino historyczno-przygodowe bardziej mi odpowiada.

Zodiak

Moim zdaniem poza jedną z początkowych scen z rytuałem Amletha i króla film spójny, niesamowicie realistyczny i WARTKI. Ani razu powieka mi nie opadła, a nawet więcej - pojawiło się poczucie, że za szybko się skończył! Było wszystko czego oczekiwałam, świetna opowieść, która pokazuje prawdziwą, brutalną stronę życia w kulturze wikingów.

Nie rozumiem kompletnie przytyku do dialogów - minimum słów i maksimum treści, to jeszcze potęgowało odczucie "surowości" filmu i świetnie pasowało do charakteru postaci.

ocenił(a) film na 4
Zodiak

Ja po tym filmie musiałem coś wypic bo było takie zniesmaczenie po nim.

ocenił(a) film na 6
Zodiak

Dokładnie, zdjęcia i muzyka na plus, ale historia za bardzo rozwleczona, brak dobrego scenariusza, dynamiki.

ocenił(a) film na 6
Monik79

Takie same ndczucia mialem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones