PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=229493}

Matrioszki

Matroesjka's
7,7 280
ocen
7,7 10 1 280
Matrioszki
powrót do forum serialu Matrioszki

5/10

ocenił(a) serial na 5

Już kiedys miałem okazje zobaczyc ten serial ale tylko dwa odconki TYP1 zaczłął go puszczac bardzo pusno ale dzienki FOXLIfe udało mi sie to nadrobić. Nie stety mnie serial nie zachwycil dla mnie malo drastyczny jak ten temat nie konca poznałem losy bohaterek nie rozgryzlem ich zbyt to dla mnie banalne bylo. Moja ocena to tylko 5/10

ocenił(a) serial na 9
kinoman85

Żartujesz chyba? to jeden z najbardziej realistycznych czy wręcz naturalistycznych mini seriali kilka seriali poruszyło już tę tematykę ale żaden przed Matrioszkami tak wiernie i naturalnie nie na darmo ta nagroda organizacji strzegących praw człowieka brawa za realizm matrioszek.

ocenił(a) serial na 5
Zbyszek_2

Ja tak odczułem o tak wyceniłem zaczałem ogladac druga serie ale jakos mnie znuzyła .

ocenił(a) serial na 9
kinoman85

Jak mówili twórcy "Matrioszki" nie miały bawić "Matrioszki" miały ukazywać prawdę o danym środowisku i przestrzegać pod tym względem moim zdaniem serial znakomicie spełnił swoje zadanie.

ocenił(a) serial na 7
Zbyszek_2

Jestem po seansie pierwszego sezonu i w trakcie drugiego i zgadzam się, że serial jest bardzo realistyczny (a przynajmniej sprawia takie wrażenie). Opowiada bez zadęcia, zbędnego moralizowania o konkretnym problemie. Cała paleta barwnych, niejednorodnych charakterologicznie postaci, o których trudno jednoznacznie stwierdzić czy są całkowicie złe czy całkowicie dobre. Nawet ci gangsterzy prowadzący ten klub 69 zdradzają czasem przypominają o sobie (rzadko bo rzadko, ale jednak), że są jeszcze ludźmi. Nawet te naiwne dziewczyny trochę się muszą unurząć w tym seksualno-erotycznym bagienku (niektóre bardzo ochoczo, a niektóre zapłacą za to wysoką cenę). Na szczęście twórcy nie poszli w stronę hollywoodzkiego kina - pełnego efekciarstwa i nagłych zwrotów akcji. Dzięki temu główny temat filmu - dramat kobiet wywożonych na zachód nie rozmywa się w scenariuszowym blichtrze. Realizm przejawia się tez w, dość szokujących rozmowach jakie prowadzą te typki spod ciemnej gwiazdy wypowiadając się o kobietach. Gangsterzy też nie są jakimiś geniuszami w swym fachu. Czasem twardzi, niektórzy autentycznie inni na pokaz, a czasem zadziwiająco nieporadni. jak w życiu.

ocenił(a) serial na 9
kubatarnowski

Od dawna to mówię że Europejskie kino przerasta o głowę to rodem z USA telewizja również. Dlatego podpisuję się pod listem Europejskich twórców apelujących w nim o wyłączenie kultury ze strefy wolnego ruch transatlantyckiego. Inaczej do reszty zaleje nas tamtejsza pseudokultura i już cały świat będziemy widzieć po Amerykańsku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones