PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10033004}

Tatuażysta z Auschwitz

The Tattooist of Auschwitz
6,2 852
oceny
6,2 10 1 852
5,0 2
oceny krytyków
Tatuażysta z Auschwitz
powrót do forum serialu Tatuażysta z Auschwitz

Pieknie zrobiony serial, bez dwóch zdań. Artystyczne kadry, muzyka Zimmera, świetna gra aktorska, szczególnie tego esesmana co niby im pomagal.
Marudy, które narzekają na brak 100% odwzorowania w historii - to nie dokument! W czasach, gdzie wielu ludzi wierzy w to, ze ziemia jest plaska, a obozy były polskie, takie seriale i filmy sa potrzebne. Nie zapominajcie, ze to nadal mass media, do większości ludzi nie dotrze sie w inny sposób. Ktoś, kto ma więcej oleju w glowie, doczyta, zweryfikuje, dowie sie wiecej. Reszta przynajmniej się dowie, ze takie rzeczy naprawdę sie działy

ocenił(a) serial na 1
bara_bara

Tak, dowiedzą się z tego paskudnego fanfika że Niemcy leczyli ludzi w obozach penicyliną, której nawet wtedy jeszcze nie mieli...

ocenił(a) serial na 8
Iwona_Klich

W serialu zmienili penicylinę na środek antybakteryjny. Wyprostowali też parę innych kontrowersyjnych i nieprawdziwych wątków z książki. Serialu Pani nie widziała ale jedynkę wstawiła. ;) Typowy malkontent z filmwebu.

ocenił(a) serial na 1
bara_bara

Nie masz racji. Jeśli komuś kto tworzy taką historie nie chce się nawet zasięgnąć pdst wiedzy na temat obozów to jakiś żart. Takie produkcje są szkodliwe i należy je piętnować. Tym ludziom należy się pamięć.

bara_bara

I naprawdę w świecie, w którym „obozy były polskie” koniecznie chcemy utrwalać wizję, w której osadzeni w obozie koncentracyjnym opychają się czekoladą i kiełbasą, umawiają na seksy w barakach, handlują z nazistami jedwabnymi pończoszkami, a weekendy spędzają na „terenach rekreacyjnych Auschwitz” grając sobie w piłkę nożną….? Serio właśnie „takie seriale są potrzebne”???

ocenił(a) serial na 6
zofiam_filmweb

Moim zdaniem w społeczeństwie powinno utrwalać się tylko i wyłącznie „wizję” prawdy - a prawda była taka, że w Auschwitz grano w piłkę. Ba, Mengele wykorzystał zbitą z desek bramkę w selekcji - więźniowie, którzy byli niżsi od deski i przez nią przeszli szli do gazu. Były organizowane mecze, w których zwycięzcy dostawali od niemieckich dowódców salami. Pamiętam też z opowiadań Borowskiego scenę, w której wybił on piłkę na aut w momencie w którym z wagonów wytoczono ludzi, później gdy piłka znalazła się w przeciwnym narożniku tych ludzi już nie było. I pisał, że między jednym a drugim wybiciem piłki zagazowano kilka tysięcy osób. Absolutnie zdaję sobie sprawę, że i książka i film to fikcja, aczkolwiek w serialu życie obozowe nie było tutaj aż tak dalekie od prawdy. Na pewno mniej niż w książce.

bara_bara

Sama padałaś ofiarą swojej logiki. W Twoim umyśle, SSmann Beretzki im “pomagał”- w rzeczywistości był psychopatą znęcającym się szczególnie nad kobietami w ciąży i grającym w piłkę nożną noworodkami. Przez takie seriale ludzie zapamiętają go nie jako potwora ale jako “tego co pomagał więźniom” co było fikcją literacką. Nie spotkała go sprawiedliwość za życia i nie spotka nawet w pamięci ludzi.

bara_bara

Współczuję Pani i proponuje powrót na lekcje historii .a może stworzymy fikcję o pani rodzinie taka brutalna też tak pani powie ? Żenada.pl. i naprawdę warto się douczyć z historii

bara_bara

Właśnie dlatego, że ludzie łykają rzeczy typu - ziemia jest płaska, powinno się walczy o prawdę historyczną, nawet w serialach, które nie są dokumentami. Ludzie łykają wszystko i potem myślą, że tak wyglądało życie w obozach, a to nie prawda. Poza tym instrumentalne wykorzystywanie motywów prawdziwych historii, aby zarobić jest zwyczajnie czymś złym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones